وقت سفارت پرتغال برای تایید مدارک (لگالایز مدارک)

وقت سفارت برای تایید مدارک پرتغال یکی از مراحل مهم در فرآیند اخذ ویزا یا اقامت در این کشور است. اگر کسی می خواهد برای تحصیل، کار یا زندگی به پرتغال نقل مکان کند، باید مدارک قانونی مدارک خود را از سفارت پرتغال دریافت کند. 

به عنوان بخشی از این فرآیند، مدارک آموزشی، گواهی‌های کار، سوابق بانکی و اسناد هویتی ممکن است بررسی شوند تا مطمئن شوید که همه آنها از قوانین پرتغال پیروی می‌کنند.

ما به شما کمک می کنیم تا از وب سایت تایید مدارک وقت بگیرید تا مدارک شما توسط سفارت پرتغال تایید شود. در اینجا برخی از مواردی است که در مورد آنها صحبت خواهیم کرد:

پرتغال
پرتغال

وقت سفارت تایید مدارک پرتغال چیست؟

فردی که قصد مهاجرت دارد می تواند برای بررسی مدارک خود از سفارت یا کنسولگری پرتغال وقت ملاقات بگیرد. به این “وقت سفارت برای تایید مدارک” می گویند. 

افرادی که می خواهند ویزا بگیرند، در پرتغال زندگی کنند، یا دارای موقعیت قانونی دیگری در این کشور هستند، باید این روند را طی کنند. این شامل بررسی اسناد شخصی، تحصیلی، شغلی و مالی برای اطمینان از مطابقت با قوانین و استانداردهای تعیین شده توسط پرتغال است. این مرحله برای پردازش آسان درخواست های زندگی، کار یا تحصیل در پرتغال بسیار مهم است.

در ابتدا، متقاضیان باید تمام مدارک لازم مانند شناسنامه، درخواست ویزا، ریز نمرات تحصیلی و سوابق مالی را با هم دریافت کنند. برای گرفتن وقت سفارت برای تایید مدارک پرتغال، باید به وب سایت سفارت یا کنسولگری پرتغال مراجعه کنند و معمولاً فرم درخواست آنلاین را پر کنند. 

متقاضیان در روز جلسه به صورت حضوری مدارک خود را به محل قرار می آورند تا بررسی شوند. این فرآیند اطمینان حاصل می کند که تمام مدارک ارسال شده به روز هستند و از قوانین و استانداردهای پرتغال پیروی می کنند. این امر روند درخواست را برای عناوین مختلف حقوقی در کشور آسان می کند.

چه افرادی باید مدارک خود را برای ورود به پرتغال تایید کنند؟

 • متقاضیان ویزا: متقاضیان ویزای گردشگری، اشتغال، تحصیل و اقامت به پرتغال باید مدارک خود را تایید کنند.
 • دانش آموزان: برای ثبت نام در مدارس پرتغال، دانش آموزان باید مدارک و ریز نمرات خود را تأیید کنند.
 • جویندگان کار: افراد حرفه ای که برای استخدام به پرتغال می روند باید مدارک، تجربه شغلی و سایر مدارک خود را تایید کنند.
 • متقاضیان الحاق خانواده: برای اثبات پیوندهای خانوادگی، گواهی ازدواج و تولد الزامی است.
 • کارآفرینان و سرمایه گذاران: متقاضیان ویزای پرتغال باید مدارک مالی و شواهد سرمایه گذاری را ارائه دهند.
 • متقاضیان اقامت دائم و شهروندی: پرتغال از متقاضیان می خواهد که اقامت، ثبات مالی و هویت خود را با چندین مدرک ثابت کنند.

دلیل لگال مدارک تحصیلی را در سفارت پرتغال 

افرادی که می خواهند در پرتغال تحصیل یا کار کنند باید مطمئن شوند که مدارک تحصیلی آنها در دفتر پرتغال معتبر است. در واقع  فرآیند وقت سفارت برای تایید مدارک پرتغال صحت مدارک و سوابق را تأیید می کند و از سرقت و جعل اسناد جلوگیری می کند. 

این بررسی همچنین به بالا نگه داشتن استانداردهای آموزشی در پرتغال با اطمینان از اینکه مدارک خارجی با استانداردهای پرتغالی مطابقت دارد کمک می کند. 

برای بچه‌ها، ورود به مدرسه را آسان‌تر می‌کند، و برای حرفه‌ای‌ها، اطمینان می‌دهد که استانداردهای لازم برای مشاغل را برآورده می‌کنند. به طور کلی، این فرآیند با اطمینان از رعایت استانداردهای لازم در هر دو زمینه، از خلوص سیستم مدرسه و شغل پرتغال محافظت می کند.

لگالایز مدارک پرتغال
لگالایز مدارک پرتغال

تفاوت وقت سفارت با وقت تایید مدارک پرتغال

گرفتن وقت سفارت برای تایید مدارک پرتغال و بعد گرفتن وقت سفارت یکسان نیست. از زمان سفارت می توان برای بسیاری از خدمات دیپلماتیک مختلف استفاده کرد، مانند کمک به مردم برای دریافت ویزا، پاسپورت یا کمک در مواقع اضطراری.

از طرف دیگر، فرآیند قانونی کردن اوراق به این دلیل است که مطمئن شوید اسنادی که می توانند به طور رسمی در پرتغال مورد استفاده قرار گیرند، واقعی هستند. این شامل مدارک تحصیلی، شغلی یا شخصی می شود که دولت هلند باید به طور رسمی آنها را به رسمیت بشناسد.

مدارک مورد نیاز برای وقت تایید مدارک سفارت پرتغال

 • برای تحصیل، کار یا به طور کلی زندگی در پرتغال، مدارک افراد باید توسط سفارت پرتغال ترجمه و تایید شود، فرآیندی که به آن قانونی سازی می گویند. بنابراین با توجه به فارسی بودن مدارک در ایران ترجمه رسمی الزامی است و باید توسط سفارت تایید شود.
 • سفارت پرتغال کپی های ترجمه شده شما را با اصل مطابقت می دهد، مهر کپی واقعی تایید شده را روی نسخه کپی شده یا تایید اسناد ترجمه شده اصلی.
 • مدارکی مانند کارت شناسایی، گواهی تحصیلی، شناسنامه، گواهی ازدواج، حکم طلاق، گواهی تجرد، سوابق کیفری و … باید توسط سفارت پرتغال تایید شود.
 • هنگام مراجعه به سفارت پرتغال، باید فرم درخواست ویزا، گذرنامه با حداقل سه ماه اعتبار، دو قطعه عکس اخیر، کپی ویزای گذشته، اصل صورت حساب بانکی به زبان انگلیسی، اصل اسناد ملکی، مدرک اشتغال، اصل و ترجمه مدارک ثبت نام، اجازه خروج از کشور، گواهی بیمه و غیره در دست باشد.

مدت زمان اعتبار برای تایید مدارک پرتغال

اعتبار وقت سفارت برای تایید مدارک پرتغال به نوع سند و معیارهای مقامات یا مؤسسه پرتغالی بستگی دارد. ویزاها و درخواست های اقامت اغلب نیاز به بررسی سوابق در طی 90 روز دارند. 

پس از تأیید اعتبار، مدارک تحصیلی و حرفه ای به ندرت منقضی می شود، اما لازم است با سفارت، کنسولگری یا موسسه پرتغال که با آن در پرتغال کار می کنید تأیید کنید. به یاد داشته باشید که محدودیت ها تغییر می کنند، بنابراین آخرین اطلاعات را از منابع معتبر دریافت کنید.

وقت سفارت پرتغال
وقت سفارت پرتغال

آدرس و مشخصات سفارت پرتغال در تهران

پرتغال که یکی از جذاب ترین کشورهای جنوب اروپا محسوب می شود، نمایندگی های زیادی در ایران دارد که یکی از آنها سفارت پرتغال در ایران است.

 • نشانی: تهران، دروس، خیابان هدایت، کوچه روزبه، پلاک 16
 • (تلفن سفارت) +(9821) 225 432 37
 • ‎(ایمیل دفتر سفیر) +(9821) 225 827 60
 • ‎(تماس های اورژانسی) +(98) 990 578 26 17
 • ‎(ایمیل بخش کنسولگری) +9821 22 76 40 60/61
 • ‎(ایمیل بخش کنسولگری) [email protected]
 • ‎(ایمیل دفتر سفیر) [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت وقت سفارت تایید مدارک