وقت سفارت اتریش برای تایید مدارک (لگالایز مدارک)

وقت تایید مدارک سفارت اتریش یکی از حیاتی ترین اقداماتی است که باید قبل از مهاجرت و سفر به این کشور اروپایی انجام دهید و  باید برای بررسی و لگالایز مدارک توسط کنسولگری اتریش وقت بگذارید. 

در واقع برای اینکه بتوانید ویزا بگیرید باید مدارکی را که سفارت درخواست می کند جمع آوری کرده و در زمان تعیین شده به سفارت ارسال کنید. مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرید اینکه لازم است برای لگال مدارک همه موارد به آلمانی ترجمه شوند.

 اکنون چند سوال در این مرحله به ذهن می رسد که آیا در روز ملاقات، سفارت اتریش تمامی مدارک را که قبل از بازدید ترجمه شده است، می پذیرد؟ آیا ترجمه مقالات برای استفاده از آنها در کشور مورد نظر کافی است؟

متاسفانه باید بگوییم که بدون شک پاسخ مثبت نیست. با توجه به اینکه مدارک شما تنها پس از تایید اعتبار توسط موسسات اتریش و سفارت برای استفاده مشروع تلقی خواهند شد.

از آنجایی که تمام مواردی که در بالا اشاره شد همگی مهم و حیاتی هستند باید خاطر نشان کنیم که جای هیچ گونه نگرانی نیست و سایت تایید مدارک در ادامه به جزئیات موارد را در مورد گرفتن وقت تایید مدارک و لگالایز کشور اتریش برای شما توضیح خواهد داد و در تمامی مراحل در کنار شما خواهد بود.

وقت سفارت اتریش
وقت سفارت اتریش

وقت تایید مدارک ( لگال مدارک) سفارت اتریش چیست؟

لگالایز مدارک به روشی اطلاق می شود که سفارت اتریش مدارک ارائه شده را تأیید می کند. در وهله اول، باید توجه داشته باشید که برای این کار باید از وب سایت visa.vfsglobal.com یک وقت ملاقات تعیین کنید. 

هزینه این پروسه حال حاضر 90 یورو است. گرفتن وقت تایید مدارک سفارت اتریش جدایی از وقت سفارت اتریش است. بسیاری از داوطلبان از این مرحله سفارت اطلاعی ندارند.

 با این حال، تأیید مدارک بسیار مهم است و باید دقت داشته باشید که مدارک ارائه شده توسط متقاضیان تا زمانی که توسط سفارت تایید نشده باشد، چه در زمان صدور ویزا و چه در کشور مقصد، معتبر نیستند.

زمانی که متقاضی وقت تایید مدارک سفارت اتریش را می گیرد، می تواند مدارکی را که برای گرفتن ویزا جمع آوری کرده است را به تایید برساند.

براساس این مراحل سفارت اجازه می دهد تا پس از بررسی های مناسب، لگالایز مدارک تایید شوند و در مقابل، سفارت در شرایط خاص اجازه در اختیار داشتن مدارک را می دهد. 

برای رسمی شدن تایید مدارک سفارت اتریش مهر و امضای رسمی الصاق می شود. در اتریش، سند شخصی به عنوان مشروع پذیرفته می شود زیرا دارای این مهر و امضا است.

مدارک مورد نیاز برای وقت تایید مدارک سفارت اتریش 

متقاضیان ویزای اتریش باید مدارک خود را در بازه زمانی تعیین شده ارسال کنند، ، به استثنای کسانی که به دنبال ویزای توریستی هستند می توانند مدارک خود در روز ملاقات با خود همراه داشته باشند.

قبل از ارسال به سفارت، هر مدرکی که باید ترجمه شود، ابتدا باید توسط مقامات مربوطه تایید شود. سند مورد نظر در صورت عدم رعایت این شرط مشروع نیست. در نتیجه، سفارت موظف است تائیدیه خود را برای کلیه مدارک  صادر کند.

متقاضی باید موارد مربوط به کار، مدارک تحصیلی (مانند ریز نمرات و گواهی فارغ التحصیلی) و مدارک مربوط به شناسایی را ارائه کند. همچنین ممکن است از متقاضی برای حضور در اتریش، مدارک خاصی درخواست شود.

 بطور مثال، موسسه یا شرکتی که برای آن درخواست داده باشید مدرک خاصی را بخواهد حتی اگر مدرک برای درخواست ویزا مورد نیاز نباشد، با این وجود باید در زمان لگالایز مدارک به افسر مربوطه ارائه شود.

لطفاً توجه داشته باشید که گواهی تنها در صورت رعایت این شرایط خاص در اتریش پذیرفته می شود.

در صورتی که برای تایید مدارک خود توسط سفارت اتریش آماده می شوید، علاوه بر اصل مدرک، باید مدارک خاصی را نیز همراه داشته باشید. در واقع، تأیید سند شما تنها در صورتی انجام می‌شود که مدارک ذکر شده در زیر با سند مرتبط باشند. 

 • ترجمه به همراه تاییدیه‌های وزارت امور خارجه و دادگستری (که قرار است به تایید سفارت نیز برسد)
 • یک مجموعه کپی کامل از مدارک اصلی
 • اصل اسناد (پس از بررسی در سفارت به متقاضی بازگردانده می‌شود)
 • اظهارنامه
مدارک مورد نیاز وقت سفارت اتریش
مدارک مورد نیاز وقت سفارت اتریش

شرایط تایید مدارک در سفارت اتریش

برای تایید مدارک ارائه شده به سفارت اتریش نیازی به مهر و امضای تمامی مدارک در زمان تایید نیست. در واقع، تایید مدارک به شرط رعایت شرایط خاص اعطا می شود.

احتمالاً اکنون این سوال در ذهن شما هست که مدارک به چه صورت مجاز هستند؟ 

برای اینکه مدارک توسط سفارت اتریش پذیرفته شود، باید شرایطی را که در زیر ذکر شده است رعایت شوند:

 • در ابتدا مدارکی که برای تایید آماده می شوند باید زیر نظر مترجم رسمی به آلمانی ترجمه شوند. این یک پیش نیاز برای فرآیند تایید است. در واقع، ترجمه باید توسط مترجم رسمی مهر شود.
 • برای اخذ مجوز از این مؤسسه، سند ترجمه شده باید دارای مجوز دستگاه قضایی باشد.
 • پس از تکمیل قوه قضاییه، سند ترجمه شده باید به وزارت امور خارجه ارسال شود تا از این ارگان سازمانی خاص اعتبار بگیرد.
 • در نهایت، مدارک پس از ترجمه به آلمانی و ممهور به مهر وزارت امور خارجه و قوه قضائیه برای ترخیص به سفارت اتریش تحویل داده شود.

مدت زمان اعتبار برای تایید مدارک

وقتی صحبت از مدت زمان اعتبار برای تاییدیه مدارک به میان می آید، باید در نظر داشته باشید که گواهی تاییدیه برای سه ماه اعتبار دارد. در صورتی که مهلت سفارت نزدیک است و بیش از سه ماه از صدور گواهینامه می گذرد، ضروری است بدون تاخیر درخواست لگال مدارک خود را برای سفارت اتریش ارسال کنید.

با این حال، اگر نگران هستید که بیش از سه ماه از تاریخ صدور گواهی گذشته است، باید درخواست خود را ارسال کنید. 

هزینه تایید مدارک در سفارت اتریش

قبل از سفر برای گرفتن وقت تایید مدارک سفارت اتریش، داشتن درک کامل از هزینه تایید مدارک ضروری است که یکی دیگر از جنبه های مهم است. با توجه به اینکه کل مبلغ در زمان لگالیزاسیون مدارک لازم برای سفارت اتریش  باید به صورت نقدی پرداخت شود، این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است. 

بنابراین در روز جلسه با در نظر گرفتن تعداد مدارک که داده می شود و همچنین نوع مدارک باید وجه نقد کافی همراه داشته باشید.

به طور کلی، فرمول زیر برای تعیین هزینه اعتبارسنجی هر سند جداگانه استفاده می شود:

 • تایید امضا، مهر اداری، یا هر دوی آن‌ها یا تایید امضای اشخاص حقیقی۸۰ یورو
 • تایید رونوشت یا هر نوع تکثیر دیگری از مدارک۴۰ یورو
 • تایید نام مترجمی که در مدرک قید شده است۸۰ یورو

به یاد داشته باشید که سفارت ممکن است به دلیل ارائه خدمات از متقاضی درخواست پرداخت اضافی کند. این چیزی است که باید در نظر داشته باشید. به همین دلیل، هنگام رفتن به آنجا برای گرفتن تایید مدارک سفارت اتریش باید پول نقد اضافی همراه خود داشته باشید.

هزینه‌ی وقت سفارت اتریش
هزینه‌ی وقت سفارت اتریش

آدرس و مشخصات سفارت اتریش در تهران

 • آدرس: تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان محمود احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک ۶-۸
 • ساعات و روزهای کاری: یک‌شنبه تا پنج‌شنبه هر هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر و از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۵:۰۰ به‌وقت تهران 
 • شماره های تماس: ۲۲۷۵۰۰۴۶-۰۲۱ – ۲۲۷۵۰۰۴۶-۰۲۱ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت وقت سفارت تایید مدارک