وقت سفارت ایتالیا برای تایید مدارک (لگالایز مدارک)

اکثر افرادی که برای ویزای ایتالیا اقدام می کنند اغلب زمان لازم برای تایید مدارک آنها در کنسولگری ایتالیا مطرح می شود. در واقع بررسی مدارکی که به سفارت ایتالیا ارسال می شوند توسط ناظران و مترجمان ضروری است. 

برای طی مراحل گرفتن وقت سفارت تایید مدارک ایتالیا ما در سایت تایید مدارک در کنار شما هستیم و در ادامه به جزئیات خواهیم پرداخت:

وقت سفارت تایید مدارک ایتالیا چیست؟

گرفتن وقت سفارت تایید مدارک ایتالیا (لگال مدارک) به صورت خلاصه عبارتند از تایید اسناد صادر شده توسط ادارات دولتی جمهوری اسلامی ایران برای پذیرفته شدن در ادارات ایتالیا باید توسط سفارت ایتالیا تایید شوند.

وزارت امور خارجه و قوه قضائیه باید کسانی باشند که این اسناد را پس از ترجمه موفقیت آمیز به ایتالیایی تأیید کنند. پس از انجام این مراحل، مدارک به کنسولگری ایتالیا ارسال می شود تا تایید شود. به همین منظور اگر خارج از ایران زندگی می‌کنید و نیاز به تأیید مدارک خود دارید باید به سفارت ایمیل ارسال کنید. 

اما درصورتی‌که محل اقامت شما ایران است و برای تحصیل یا کار نیاز به تأیید مدارک دارید باید از طریق ثبت نام در پرتال جدید سفارت ایتالیا در تهران نوبت رزرو کنید. همچنین در مواقع ضروری می‌توان با ارسال ایمیل به سفارت ایتالیا وقت فوری تأیید مدارک رزرو نمود.

امضا و مهر مسوول صادر کننده سند و امضا و مهر مترجم تایید می شوند و حتما باید ترجمه به زبان ایتالیایی باشد ترجمه به زبان انگلیسی پذیرفته نیست.

به علاوه اسناد صادر شده در نمایندگی های ایران در خارج از کشور و همچنین اسناد صادر شده در سفارتهای غیر اروپایی (افغانستان، پاکستان و…) قابل تایید نیستند.

این که کدام نوع تایید برای اسناد شما انجام می‌شود، بسته به مقصد و هدف از تایید این اسناد، متغیر است:

 • تایید مدارک دانشجویان
 • تایید مدارک شهروندان ایتالیایی
 • تایید مدارک اقامت و …

دلیل تایید مدارک تحصیلی را در سفارت ایتالیا 

این امکان وجود دارد که مقامات ایتالیایی به طور کامل با رویه هایی که برای صدور مدارک در کشورهای دیگر استفاده می شود آشنا نباشند. در نتیجه، ارزیابی سریع مشروعیت اسنادی که در کشورهای دیگر صادر می شود برای آنها دشوار است.

بنابراین، تایید مدارک دانشگاهی و سایر مدارک در سفارت ایتالیا بسیار ضروری است تا تضمین شود که آنها پس از ارسال در ایتالیا به رسمیت شناخته شده و برای استفاده در ایتالیا تایید شده اند.

مقامات ایتالیایی می توانند با کمک مهر احراز هویت که توسط پایگاه های دیپلماتیک ایتالیا مانند سفارتخانه ها ارائه می شود، نتایج آگاهانه تری در مورد قانونی بودن اسنادی که در اختیار آنها قرار می گیرد، به دست آورند.

فرآیند تأیید که در سفارت ایتالیا انجام می شود، مشروعیت امضا، صلاحیت امضاکننده و در موارد خاص، قانونی بودن مهری را که روی سند است تأیید می کند. برای اینکه اوراق توسط سفارت ایتالیا مشمول این روال تایید شود، ابتدا باید به صورت قانونی به ایتالیایی ترجمه شده و سپس توسط دادگاه ایران و همچنین وزارت امور خارجه ایران تایید شود.

هزینه تایید مدارک در سفارت ایتالیا

قبل از گرفتن وقت سفارت تایید مدارک ایتالیا در نظر داشته باشید که تعرفه کنسولی برای هر سند قابل تایید برابر با 48 یورو است (24 یورو برای تایید امضای کارشناس صادرکننده سند و 24 یورو برای امضای مترجم ر سمی).

گواهی عدم سوء پیشینه توسط دو سازمان متفاوت ارائه می شود:

 • اداره اینترپل به زبان انگلیسی که هزینه تایید آن 44 یورو است: 24 یورو برای تایید امضای مدیر کل و 20 یورو برای ترجمه به زبان ایتالیایی که مستقیما توسط اداره کنسولی انجام می شود). 
 • توسط وزارت دادگستری که هزینه تایید آن 48 یورو است.

برای مدارک تحصیلی (دیپلم، پیش دانشگاهی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا، کارنامه و ریزنمرات) به منظور صدور گواهی ارزشیابی برای دلایل کاری هزینه 48 یورو (اصل سند+ترجمه) دریافت می شود.

تایید مدارک و صدور ارزشیابی تحصیلی مربوط به آن به منظور تحصیل در ایتالیا و به صورت رایگان انجام می شود.

تفاوت وقت سفارت ایتالیا با وقت تایید مدارک ایتالیا 

برای دریافت هر یک از انواع ویزای ایتالیایی ارائه شده، باید از سفارت ایتالیا وقت بگیرید. در واقع این وقت سفارت تایید مدارک ایتالیا همان وقت سفارت نیست و صرفا برای قانونی شدن مدارک شما، همانطور که قبلاً گفته شد، لازم است.

مدارک مورد نیاز برای وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا

مدارک مورد نیاز جهت تایید و تصدیق در سفارت ایتالیا بر اساس نوع درخواست ویزا می تواند متفاوت باشد و به نوع ویزای شما بستگی دارد . برخی متقاضیان برای ویزای کار و یا ویزای تحصیلی اقدام می کنند که این مورد بستگی به نوع ویزای درخواستی متقاضیان دارد. 

اما مدارکی که تقریبا بین اکثر ویزا ها ثابت است موارد زیر هستند:

 • ترجمه رسمی مدارک به زبان ایتالیایی در دارالترجمه‌های رسمی
 • یک مجموعه کپی کامل از مدارک اصلی
 • سوابق تاهل یا وضعیت مدنی؛
 • فاکتورهای صادراتی؛
 • سوابق رجیستری؛
 • گواهی مبدا؛
 • اسناد رسمی برای تأسیس شرکتهای خارجی؛
 • قراردادهای دوجانبه برای مشارکت تجاری.

مدت زمان اعتبار برای تایید مدارک ایتالیا

مدت اعتبار اسناد قابل تایید شش ماه از زمان صدور توسط نهادهای ایرانی است که پس از گذشت این زمان متقاضی باید سند جدید ارایه کند.

آدرس و مشخصات سفارت ایتالیا در تهران

سفارت ایتالیا در ایران که در تهران مستقر است، به عنوان یک ماموریت دوجانبه، به دنبال ارتقای منافع ایتالیا در داخل خاک ملی ایران است. علاوه بر این، سفارت نقش مهمی در ارتقای رشد، همکاری با امور فرهنگی و تعامل با مطبوعات ایران دارد. آقای آلبرتو برادانینی در حال حاضر به عنوان سفیر ایتالیا در ایران مسئولیت این سفارت را بر عهده دارد.

نشانی:

آدرس سفارت ایتالیا در تهران، ایران، خیابان نوفل لو شاتو، شماره 81، P.O. جعبه 11365-7863 تهران ایران

تلفن: (+98) 21 6672 6955 / 6 / 7

فکس: (+98) 21 6672 6961

پست الکترونیک: [email protected]

سایت اینترنتی: www.ambteheran.esteri.it

سفیر:

آقای آلبرتو برادانینی – سفیر

ساعات اداری:

یکشنبه تا پنج شنبه: 09:00-13:00

آدرس و مشخصات کنسولگری ایتالیا در تهران

آدرس: تهران- خیابان جردن- خیابان نلسون ماندلا (بولوار آفریقای سابق)، بن بست فرزان شرقی، پلاک 15.

شماره های تماس:

00982188783498

00982188190160

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت وقت سفارت تایید مدارک